زخم بازار تنظیم یارانه کشاورزی ماه رمضان

زخم: بازار تنظیم یارانه کشاورزی ماه رمضان خبر اقتصادی

گت بلاگز اخبار اجتماعی شدت وارونگی دما و انباشت آلاینده‌ها بعد از بارش برف زیاد است

در حالی که هنوز پایتخت سفید پوش است و آثار برف در شهر باقی هست، شاخص کیفیت هوای پایتخت کشور عزیزمان ایران دوباره اوج رفته و در شرایط ناسالم جهت گروه های حساس قر

شدت وارونگی دما و انباشت آلاینده‌ها بعد از بارش برف زیاد است

شدت وارونگی دما و انباشت آلاینده ها بعد از بارش برف زیاد است

عبارات مهم : ایران

در حالی که هنوز پایتخت سفید پوش است و آثار برف در شهر باقی هست، شاخص کیفیت هوای پایتخت کشور عزیزمان ایران دوباره اوج رفته و در شرایط ناسالم جهت گروه های حساس قرار گرفته هست. در این اوضاع به گفته مدیر واحد مدل سازی و آینده نگری شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شدت وارونگی دما و انباشت آلاینده ها بعد از بارش برف زیاد است.

به گزارش ایسنا، با بارش برف طی روزهای شنبه و یکشنبه ( ۷ و ۸ بهمن) شاخص کیفیت هوای پایتخت کشور عزیزمان ایران طی این دو روز و دوشنبه (۹ بهمن) به ترتیب به عدد ۸۱، ۵۶ و ۵۲ و شرایط سالم رسید ولی شرایط مطلوب هوای پایتخت کشور عزیزمان ایران زیاد از دو روز دوام نیاورد و با وجود اینکه هنوز آثار برف روزهای ابتدایی هفته در شهر وجود دارد، کیفیت هوا طی دو روز گذشته (۱۰ و ۱۱ بهمن) به شاخص۱۱۴ و ۱۳۶ و شرایط ناسالم جهت گروه های حساس رسید و مرکز پایش آلودگی هوای محیط زیست استان پایتخت کشور عزیزمان ایران نسبت به وارونگی دما هشدار داد.

شدت وارونگی دما و انباشت آلاینده‌ها بعد از بارش برف زیاد است

حسین شهبازی – مدیر واحد مدل سازی و آینده نگری شرکت کنترل کیفیت هوای تهران- راجع به آلودگی هوای پایتخت کشور عزیزمان ایران بعد از روزهای برفی به ایسنا توضیح داد: هنگام بارش برف و ساعت های اولیه بعد از قطع بارش، هوای پایتخت کشور عزیزمان ایران در شرایط مطلوب و سالم قرار گرفت. در واقع این بارش تاثیر خود را بر اصلاح کیفیت هوای پایتخت کشور عزیزمان ایران گذاشت. ولی لزوما بعد از قطع بارش برف، شاخص کیفیت هوا پایین نمی ماند، اتفاقا بعد از بارش برف پایداری هوا و اینورژن شدیدتری داریم.

وی افزود: به سرد شدن زمین بعد از بارش برف، وارونگی دما نیز شدیدتر می شود و تجمیع آلاینده ها در این شرایط زیاد است.

در حالی که هنوز پایتخت سفید پوش است و آثار برف در شهر باقی هست، شاخص کیفیت هوای پایتخت کشور عزیزمان ایران دوباره اوج رفته و در شرایط ناسالم جهت گروه های حساس قر

مدیر واحد مدل سازی و آینده نگری شرکت کنترل کیفیت هوای پایتخت کشور عزیزمان ایران در آخر با بیان اینکه شاخص آنلاین هنگام بارش برف به شاخص هوای پاک نیز رسیده بود، گفت: بلافاصله بعد از قطع بارش با پدیده وارونگی دما و انباشت آلاینده ها مواجه شدیم و آینده نگری می شود که این روند تا روزهای نهایی هفته ادامه داشته باشد.

واژه های کلیدی: ایران | آلاینده | وارونگی | کیفیت هوا | هوای پایتخت | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz