زخم بازار تنظیم یارانه کشاورزی ماه رمضان

زخم: بازار تنظیم یارانه کشاورزی ماه رمضان خبر اقتصادی

گت بلاگز اخبار اجتماعی ماهیانه چقدر حقوق می دهد؟ ، شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران چند کارمند دارد؟

بررسی ارقام بودجه ۹۶ شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران و ردیفی که جهت پرداخت حقوق و دستمزد پیش‌بینی شده، نشان می‌دهد شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران در سال ۹۶

ماهیانه چقدر حقوق می دهد؟ ، شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران چند کارمند دارد؟

شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران چند کارمند دارد؟/ ماهیانه چقدر حقوق می دهد؟

عبارات مهم : ایران

بررسی ارقام بودجه ۹۶ شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران و ردیفی که جهت پرداخت حقوق و دستمزد آینده نگری شده، نشان می دهد شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران در سال ۹۶ باید ماهانه حدود ۱۳۰ میلیارد تومان حقوق و دستمزد به پرسنل خود پرداخت کند ولی در روزهای اخیر بعضی مدیران شهرداری از پرداخت ماهانه حدود ۵۰۰ میلیارد تومان حقوق و دستمزد به پرسنل شهرداری خبر داده اند.

دنیای اقتصاد نوشت:تفاوت این دو آمار این پرسش را ایجاد کرده که آیا در بودجه رقم مربوط به پرداخت حقوق و دستمزدها کم نمایی شده است یا اینکه در اظهارنظرهای مربوط به رقم پرداختی قدری بزرگ نمایی وجود دارد.

ماهیانه چقدر حقوق می دهد؟ ، شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران چند کارمند دارد؟

بررسی هابرای پاسخ به این پرسش نشان می دهد علت اختلاف در رقم پرداختی حقوق و دستمزد به پرسنل شهرداری به صورت ماهانه به جمعیت حقوق بگیر از شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران بازمی گردد.

در حال حاضر مکانیزمی که جهت پرداخت حقوق و دستمزد در شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران طراحی شده، به دو گروه تعلق می گیرد: گروه نخست پرسنل رسمی شهرداری هستند که تعداد آنها ۶۸ هزار و ۴۰۰ نفر اعلام شده است هست. ولی علاوه بر این گروه، بیش از ۵۶ هزار نفر نیز کارمندانی هستند که در شرکت های زیرمجموعه شهرداری هستند ولی به صورت مستقیم از شهرداری حقوق و دستمزد دریافت می کنند. به این ترتیب در مجموع بیش از ۱۲۵ هزار نفر به صورت مستقیم و ماهانه از شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران حقوق و دستمزد دریافت می کنند. همین عنوان باعث شده است تا مجموع رقم پرداخت حقوق و دستمزد از سوی شهرداری در هر ماه از ۱۳۰ میلیارد تومان آینده نگری شده است در بودجه فراتر رفته و ماهانه از ۴۰۰ تا ۶۰۰ میلیارد تومان در نوسان باشد.

بررسی ارقام بودجه ۹۶ شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران و ردیفی که جهت پرداخت حقوق و دستمزد پیش‌بینی شده، نشان می‌دهد شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران در سال ۹۶

اگرچه این روش در سیستم گذشته مدیریت شهری طراحی شده است است ولی بررسی ها نشان می دهد با توجه به ابعاد متفاوت تنگنای بودجه ای شهرداری تهران، این روش پرداخت حقوق و دستمزد قابل دوام نیست؛ به همین علت مدیریت تازه شهری بنای اصلاح رویکرد در این مسیر را دارد. بررسی ها حاکی از آن است که هم اکنون هر سال بیش از ۵ هزار میلیارد تومان هزینه روش کنونی پرداخت حقوق و دستمزد است که تقریبا با کل بودجه نگهداشت شهری برابری می کند. کارشناسان شهری عنوان می کنند هزینه نگهداشت شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران هر سال حدود ۵ تا ۶ هزار میلیارد تومان است که هم اکنون معادل همین رقم را شهرداری حقوق و دستمزد می دهد.

واژه های کلیدی: ایران | دستمزد | شهرداری | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz