زخم بازار تنظیم یارانه کشاورزی ماه رمضان

زخم: بازار تنظیم یارانه کشاورزی ماه رمضان خبر اقتصادی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی استمرار زیاد کردن عرضه گوشت قرمز تا کم کردن قیمت

معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد که با توجه به نیاز حدود ۱۰۰ هزار تنی کشور به واردات گوشت قرمز و میل به مردم جهت مصرف این محصول به صورت گرم و تازه، زیاد کردن ع

استمرار زیاد کردن عرضه گوشت قرمز تا کم کردن قیمت

استمرار زیاد کردن عرضه گوشت قرمز تا کم کردن قیمت

عبارات مهم : بازار

معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد که با توجه به نیاز حدود ۱۰۰ هزار تنی کشور به واردات گوشت قرمز و میل به مردم جهت مصرف این محصول به صورت گرم و تازه، زیاد کردن عرضه گوشت قرمز تا ارزان شدن و منطقی شدن قیمت آن ادامه دارد.

حسن رکنی در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: هر سال حدود ۸۳۰ هزار تن گوشت قرمز در کشور عزیزمان ایران تولید می شود و به حدود ۸۰ تا ۱۰۰ هزار تن واردات جهت تامین بازار کشور نیاز است که در این راستا برنامه های کوتاه مدت و میان مدت در دستور کار قرار گرفته است.

استمرار زیاد کردن عرضه گوشت قرمز تا کم کردن قیمت

وی افزود: جهت تامین نیاز کشور باید حدود ۱۰۰ هزار تن گوشت قرمز وارد شود که جزو برنامه های کوتاه مدت قرار دارد. در این راستا واردات و عرضه گوشت قرمز به صورت سرد و منجمد راحت ترین کار است آیا که می توان عرضه آن را به هر اندازه که نیاز باشد و در هر منطقه از کشور تنظیم کرد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: طی سال های اخیر میل به و گرایش مردم به مصرف گوشت قرمز به صورت گرم و تازه زیاد کردن پیدا کرده است که با توجه به کمبود نسبی گوشت قرمز، واردات آن به صورت گرم و تازه در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفته که البته نسبت به واردات و عرضه گوشت منجمد سخت تر است آیا که باید ضمن در نظر گرفتن بازار جهانی بتوان این محصول را به صورت روزانه و در مناطق متفاوت وارد کرد که تنظیم آن مسئله تر از گوشت منجمد است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد که با توجه به نیاز حدود ۱۰۰ هزار تنی کشور به واردات گوشت قرمز و میل به مردم جهت مصرف این محصول به صورت گرم و تازه، زیاد کردن ع

رکنی گفت: گرچه طی ماه های گذشته قیمت گوشت قرمز زیاد کردن پیدا نکرده و ثابت مانده است ولی معتقدیم که باید بازار آن تعدیل شود تا مردم بتوانند در شرایط بهتر و منطقی تری گوشت قرمز مورد نیاز خود را تامین کنند. بنابراین تا منطقی شدن بازار گوشت قرمز عرضه این محصول از منابع داخلی و خارجی به صورت سرد و گرم ادامه پیدا می کند.

وی اضافه کرد: در برنامه میان مدت تامین و تنظیم بازار گوشت قرمز درصددیم از ژن بعضی نژادهایی که می توانند در تولید گوشت قرمز اثرگذاری بیشتری داشته باشند، استفاده کنیم. البته این کار مستلزم برنامه ریزی های دقیقی است که پروسه زمانی سه تا چهار ساله نیاز دارد. در این راستا توجه به دام های دو منظوره یکی از اقداماتی است که در واحدهایی که دام سمینتال را به صورت صنعتی پرورش می دهند، مورد توجه قرار گرفته و می تواند تا حدود ۲۰ درصد زیاد کردن وزن و تولید داشته باشد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه با اجرای این طرح پنج ساله حدود ۵۰ درصد از کسری نیاز کشور را می توان از محل دام سنگین جبران کرد، گفت: در حوزه دام سبک نیز به دنبال اصلاح ژنتیک و برنامه های اصلاح نژادی در برنامه های نیمه صنعتی هستیم تا شرایط را به سمتی پیش ببریم که صفات تولید این دام ها به خاص در زمینه گوشت اصلاح پیدا کند، ولی این برنامه نیز وقت بر است و در کوتاه مدت بخشی از دام هایی که به مرحله پرواربندی می رسند، به خاص در دام های عشایری با تسهیلات خاص میانگین وزن کشتار را زیاد کردن خواهیم داد تا بتوانیم میزان گوشت تولیدی را نیز زیاد کردن دهیم.

استمرار زیاد کردن عرضه گوشت قرمز تا کم کردن قیمت

واژه های کلیدی: بازار | تنظیم | برنامه | واردات | کشاورزی | برنامه ریزی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz